Kontakta våra lärare

Här hittar du kontaktuppgifter till lärarna som undervisar på Påhlmans Gymnasium.

Lärare

Andreas Johannesson

Lärare i Samhällskunskap, Religion, Historia
andreas.johannesson@pahlmansgymnasium.se

Anna Lindgren

Lärare i Idrott och hälsa, Engelska, Entreprenörskap
anna.lindgren@pahlmansgymnasium.se

Anna Vizconde

Vikarie för Mirjana Bergman i Spanska
anna.vizconde@pahlmansgymnasium.se

Charlotta Skorup

Lärare i Svenska, Retorik, Historia
charlotta.skorup@pahlmansgymnasium.se

Christelle Lombard

Lärare i Engelska, Franska
christelle.lombard@pahlmansgymnasium.se

Denny  Nordberg

Lärare i Företagsekonomi, Entreprenörskap
denny.nordberg@pahlmansgymnasium.se

Evrim Wallis

Lärare i Företagsekonomi, Samhällskunskap
evrim.wallis@pahlmansgymnasium.se

Ferenc Farkas

Lärare i Svenska som andraspråk, Engelska, Religion
ferenc.farkas@pahlmansgymnasium.se

Filip Borg

Lärare i Idrott och hälsa, Historia
filip.borg@pahlmansgymnasium.se

Hector Mazzaglia

Lärare i Spanska, Ledarskap
hector.mazzaglia@pahlmansgymnasium.se

Jacob Ryding

Lärare i Engelska, Retorik, Svenska, Filosofi
jacob.ryding@pahlmansgymnasium.se

Jan Turdell

Lärare i Engelska, Religion
jan.turdell@pahlmansgymnasium.se

Karin Axén

Lärare i Svenska, Kommunikation
karin.axen@pahlmansgymnasium.se

Lina Hanno

Lärare i Entreprenörskap
lina.hanno@pahlmansgymnasium.se

Lisa Erkstam

Lärare i Matematik
lisa.erkstam@pahlmansgymnasium.se

Liselotte Hemström

Lärare i Juridiska och ekonomiska ämnen, Entreprenörskap
liselotte.hemstrom@pahlmansgymnasium.se

Marie Bergman Kareketo

Lärare i Tyska, Engelska
marie.bergman.kareketo@pahlmansgymnasium.se

Mattias Forsgren

Lärare i Naturkunskap, Hållbart samhälle
mattias.forsgren@pahlmansgymnasium.se

Mikael Claesson

Lärare i Svenska, Filosofi, Retorik
mikael.claesson@pahlmansgymnasium.se

Mirjana Bergman

Föräldraledig, Lärare i Spanska
mirjana.bergman@pahlmansgymnasium.se

Paul Zetterström

Lärare i Juridiska ämnen, Samhällskunskap
paul.zetterstrom@pahlmansgymnasium.se

Samuel Karlhager

Lärare i Matematik
samuel.karlhager@pahlmansgymnasium.se

Sofia Norling

Lärare i Geografi, Samhällskunskap
sofia.norling@pahlmansgymnasium.se

Torbjörn Lauthers

Lärare i Psykologi, Samhällskunskap, Sociologi
torbjorn.lauthers@pahlmansgymnasium.se

Qingying Wermelin

Lärare i Matematik
qingying.wermelin@pahlmansgymnasium.se