Cookies ger oss information om hur du använder sajten, så att vi kan förbättra upplevelsen för dig. Läs mer om cookies här.

Kontakta våra lärare

Här hittar du kontaktuppgifter till lärarna som undervisar på Påhlmans Gymnasium.

Lärare

Andreas Johannesson

Lärare i Samhällskunskap, Religion, Historia
andreas.johannesson@pahlmansgymnasium.se

Anna Lindgren

Lärare i Idrott och hälsa, Engelska, Entreprenörskap
anna.lindgren@pahlmansgymnasium.se

Annette Andersson

Lärarvikarie för Karin Axén

annette.andersson@medborgarskolan.se

Angelika Andersson

Lärare i modersmål Ryska

angelika.andersson@medborgarskolan.se

Cathrin Arnheim

Lärare i Svenska som andraspråk
chatrin.arnheim@medborgarskolan.se

Charlotta Skorup

Lärare i Svenska, Retorik, Historia
charlotta.skorup@pahlmansgymnasium.se

Charlotte Nordgren

Lärare i Bild och form
charlotte.nordgren@tillskararakademin.com

Christelle Lombard

Lärare i Engelska, Franska
christelle.lombard@pahlmansgymnasium.se

Denny Nordberg

Lärare i Företagsekonomi, Ledarskap
denny.nordberg@pahlmansgymnasium.se

Erik Westberg

Lärare i Samhällskunskap, Företagsekonomi
erik.westberg@pahlmansgymnasium.se

Filip Borg

Lärare i Idrott och hälsa, Historia
filip.borg@pahlmansgymnasium.se

Hector Mazzaglia

Lärare i Spanska

hector.mazzaglia@pahlmansgymnasium.se

Jacob Ryding

Lärare i Engelska, Retorik, Svenska
jacob.ryding@pahlmansgymnasium.se

Jan Turdell

Lärare i Engelska, Religion
jan.turdell@pahlmansgymnasium.se

Jonas Felixon

Lärare i Geografi, Samhällskunskap, IKT-padagog
jonas.felixon@pahlmansgymnasium.se

Karin Axén

Föräldraledig Lärare i Svenska, Kommunikation

karin.axen@pahlmansgymnasium.se

Liselotte Hemström

Lärare i Juridik, Företagsekonomi, Ledarskap,
liselotte.hemstrom@pahlmansgymnasium.se

Marie Bergman Kareketo

Lärare i Tyska, Engelska
marie.bergman.kareketo@pahlmansgymnasium.se

Mario Cagatay

Lärare i Matematik
mario.cagatay@pahlmansgymnasium.se

Mattias Forsgren

Lärare i Naturkunskap, Biologi
mattias.forsgren@pahlmansgymnasium.se

Mikael Claesson

Lärare i Svenska, Filosofi, Retorik
mikael.claesson@pahlmansgymnasium.se

Mirjana Bergman

Lärare i Spanska
mirjana.bergman@pahlmansgymnasium.se

Samuel Karlhager

Lärare i Matematik, Historia
samuel.karlhager@pahlmansgymnasium.se

Sebastian Fransson

Lärare i Matematik, Samhällskunskap
sebastian.fransson@pahlmansgymnasium.se

Torbjörn Lauthers

Lärare i Psykologi, Samhällskunskap, Historia
torbjorn.lauthers@pahlmansgymnasium.se