Cookies ger oss information om hur du använder sajten, så att vi kan förbättra upplevelsen för dig. Läs mer om cookies här.

Kontakta våra lärare

Här hittar du kontaktuppgifter till lärarna som undervisar på Påhlmans Gymnasium.

Lärare

Andreas Johannesson

Lärare i Samhällskunskap, Religion, Historia
andreas.johannesson@pahlmansgymnasium.se

Anna Lindgren

Föräldraledig, Lärare i Idrott och hälsa, Engelska, Entreprenörskap
anna.lindgren@pahlmansgymnasium.se

Anna Tengblad

Vikarie för Anna Lindgren i Idrott och hälsa, Entreprenörskap
anna.tengblad@pahlmansgymnasium.se

Anna Vizconde

Vikarie för Mirjana Bergman i Spanska
anna.vizconde@pahlmansgymnasium.se

Cecilia Giordani

Lärare i Svenska som andraspråk
cecilia.giordani@pahlmansgymnasium.se

Charlotta Skorup

Lärare i Svenska, Retorik, Historia
charlotta.skorup@pahlmansgymnasium.se

Christelle Lombard

Lärare i Engelska, Franska
christelle.lombard@pahlmansgymnasium.se

Denny  Nordberg

Lärare i Företagsekonomi
denny.nordberg@pahlmansgymnasium.se

Filip Borg

Lärare i Idrott och hälsa, Historia
filip.borg@pahlmansgymnasium.se

Hector Mazzaglia

Lärare i Spanska
hector.mazzaglia@pahlmansgymnasium.se

Jacob Ryding

Lärare i Engelska, Retorik, Svenska
jacob.ryding@pahlmansgymnasium.se

Jan Turdell

Lärare i Engelska, Religion
jan.turdell@pahlmansgymnasium.se

Jonas Felixon

IKT-pedagog
jonas.felixon@pahlmansgymnasium.se

Karin Axén

Lärare i Svenska, Kommunikation
karin.axen@pahlmansgymnasium.se

Liselotte Hemström

Lärare i Juridik, Företagsekonomi, Ledarskap,
liselotte.hemstrom@pahlmansgymnasium.se

Marie Bergman Kareketo

Lärare i Tyska, Engelska
marie.bergman.kareketo@pahlmansgymnasium.se

Mario Cagatay

Lärare i Matematik
mario.cagatay@pahlmansgymnasium.se

Mattias Forsgren

Lärare i Naturkunskap, Biologi
mattias.forsgren@pahlmansgymnasium.se

Mikael Claesson

Lärare i Svenska, Filosofi, Retorik
mikael.claesson@pahlmansgymnasium.se

Mirjana Bergman

Föräldraledig, Lärare i Spanska
mirjana.bergman@pahlmansgymnasium.se

Paul Zetterström

Lärare i Juridik, Samhällskunskap
paul.zetterstrom@pahlmansgymnasium.se

Samuel Karlhager

Lärare i Matematik, Historia
samuel.karlhager@pahlmansgymnasium.se

Sofia Norling

Lärare i Geografi, Samhällskunskap
sofia.norling@pahlmansgymnasium.se

Torbjörn Lauthers

Lärare i Psykologi, Samhällskunskap, Historia
torbjorn.lauthers@pahlmansgymnasium.se